Apie Mus

Viešbutis „National“ įsikūręs pačioje Klaipėdos senamiesčio širdyje, yra istoriškai ir architektūriškai unikalus pastatas. 1855 m., prisikėlęs iš pelenų, dabar yra jaukus boutique viešbutis su Klaipėdos praeities dvasia, kuriame puoselėjamos svetingumo tradicijos.

1839

1839-1842 vietinėje spaudoje minima, kad šioje vietoje veikė viešbutis ir restoranas „Prie Baltosios gulbės“ – „Zum weißen Schwan“. Pavadinimo kilmė siejama su kitoje Žvejų (Fischerstrasse) gatvės pusėje stovėjusio prekių sandėlio „Weissen Schwan“ (Baltoji Gulbė).

1852

Kitoje gatvės pusėje buvusio sandėlio „Weißen Schwan“ (Baltoji gulbė) savininkas buvo garsus vokiečių pirklys, milijonierius ir archealogas Heinrich Schliemann (Henrikas Šlymanas), kuris 1868 m. pasaulyje išgarsėjo kaip žmogus, atradęs ir tyrinėjęs legendinę Troją ir Mikėnus. Galima daryti prielaidą, jog šis žmogus yra nakvojęs mūsų viešbutyje.

1855

Gaisras nuniokojo viešbutį ir šalia esančius statinius. Apie 1855 buvo pastatytas naujas viešbučio pastatas. Jis priklausė C.F. Burwerth. Tais pačiais metais viešbutį įsigijo C.E. Kühn. Atstatant viešbutį išliko ir 1855 kertinis akmuo, kuriame iškalta viešbučio savininko pavardė bei metai. Šis kertinis akmuo buvo panaudotas kaip plyta. Šiuo metu jį galite pamatyti viešbučio registratūroje.

1890

XIX a. pabaigoje viešbutis buvo atnaujintas. Naujuoju savininku tapo R. Gudat. Manoma, kad tuo metu pasikeitė viešbučio pavadinimas, jis tapo „Rusijos viešbutis“ – „Hotel de Russie“

1919

XX a. 2-jame dešimtmetyje viešbutį įsigijo A. Meyer, Smiltynės Kurhauzo nuomininkas. Jam mirus, savininke tapo jo žmona. Pirmojo Pasaulinio karo metu viešbutis dar kartą pakeitė pavadinimą. Kadangi Vokietija kariavo su Rusija, savaime suprantama, viešbutis negalėjo vadintis priešo vardu, todėl pavadinimas buvo pakeistas į „Baltijos rūmai“ – „Baltischer Hof“.

1923

Meyer našlė ištekėjo už Otto Frick, apie 1925 viešbutis buvo perduotas jo nuosavybėn ir priklausė jam iki 1944. 1944 viešbučio savininkas buvo priverstas išvykti į Vokietiją. Po Antrojo Pasaulinio karo viešbutį nacionalizavo Rusija.

1990

1980-1990 prasidėjo senamiesčio rekonstrukcija. Senasis viešbučio pastatas buvo taip pat rekonstruotas. Nors pastatas ir prarado savo autentiškumą, tačiau fasadas, bėgant amžiams, pakito mažai.

2011

Paskutinė pastato rekonstrukcija atlikta 2011 metais, prieš pradedant čia veikti „National Hotel“. Sveiki atvykę!